Nie chodzi wcale o popularny mit, jakoby kobietom zależało tylko na zarobkach swojego partnera, chociaż może o to zahaczać. To prawda, że pieniądze szczęście nie dają i możemy być szczęśliwą parą niezarabiająca wielkich pieniędzy, ale są one niezbędne, kiedy myślimy o założeniu rodziny czy po prostu godnym życiu. A ciężko o popularniejszy temat poróżniający ludzi, niż nasze dochody.

Nigdy nie chwal się zarobkami
A już tym bardziej ich nie zawyżaj, zwłaszcza w początkowej fazie znajomości. I nie dotyczy to tylko mężczyzn, ale także kobiet. Nie chwalcie się zarobkami, których nie macie i nie wmawiajcie sobie, że robicie to po to, aby sprawdzić, czy wasza przyszła partnerka lub partner liczą tylko na nasze pieniądze. Zastanów się, czy Ty chciałbyś zostać oszukany w taki sposób. To, ile zarabia nasz partner, jest niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli chcemy z nim założyć rodzinę, wyjechać gdzieś albo zakupić w przyszłości własny dom czy mieszkanie. Jeśli powiemy, że zarabiamy więcej, niż w rzeczywistości, nasz partner może poczuć się oszukany czy przekupiony i zdecyduje się nas zostawić.

6 sposobów na ekonomiczne podróżowanie

Unikaj dawania drogich prezentów
Jeśli nie chcesz być postrzegany przez pryzmat pieniędzy, powstrzymajmy się od dawania naszej drugiej połówce typowych sygnałów, że je posiadamy. Nie dawaj drogich prezentów bez powodu, a jeśli już bardzo chcesz to robić, to postaraj się nie robić tego w otoczce hojnego chłopaka, który pokazuje, jak wiele ma pieniędzy. Niestety nasza psychika pod tym kątem jest bardzo wyczulona. Szukamy potwierdzenia, że nasz partner będzie w stanie zapewnić nam być w przyszłości, kiedy widzimy więc, że nie ma on problemów z wydawaniem na nas pieniędzy, z czasem możemy nawet zacząć się tego domagać, co może mocno go denerwować lub niepokoić.

Kłótnie o pieniądze się zdarzają
W stałym związku często zdarzają się kłótnie, a siłą rzeczy część z nich dotyczy zarobków czy pieniędzy. Często ten temat wypływa przy okazji wyrzucania swoich frustracji. Zdarza się, że w takich momentach wieloletni partnerzy zarzucają sobie, że zarabiają za mało albo za dużo, że mogli znaleźć sobie kogoś zarabiającego lepiej etc. Nikt nie lubi słuchać, że zarabia za mało, zwłaszcza dlatego, że wielu z nas jest przeczulonych na punkcie swoich pieniędzy. Prędzej czy później kłótnie o pieniądze i zarobki mogą doprowadzić do niezbyt przyjemnego zerwania i powstania trwałej niechęci, która skutecznie utrudni nam porozumienie się na przykład w sprawie dzieci.